Site duyuruları

Uzaktan Eğitim Hakkında

 
Adem SUCU 'ın resmi
Uzaktan Eğitim Hakkında
yazan Adem SUCU - 29 Mart 2020, Pazar, 00:50
 

Sevgili Öğrenciler,

Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin koordinatörlüğünde yürütülecek çalışmalar için kurulan komisyon tarafından alınan kararlar doğrultusunda, çalışmaların tamamlanmasının ardından başlayacak olan uzaktan öğretim sürecinde, dersler sanal sınıflarda asenkron olarak işlenecek olup, öğretim elemanı derslerle ilgili her türlü dijital dökümanı (pdf, sunum, pdf vb.) sisteme yükleyebilecek, soru-cevap,  ödev,  tartışma gibi çeşitli öğretim etkinlikleriyle dersler sürdürülecektir.

Hazırlıkların tamamlanmasının ardından, asenkron uzaktan öğretim yöntemiyle, fakültelerimizin tüm öğrencileri 30 Mart 2020 tarihinde sistemle buluşacaktır. 

  • Bütün bölümlerde teorik dersler, ara verildiği/kaldığı yerden 30 Mart 2020 itibariyle uzaktan öğretimle devam edecektir.
  • Uygulamalı derslerle ilgili YÖK’ün alacağı karar ve çözüm yöntemleri doğrultusunda ilerleyen tarihte ayrıca duyuru yapılacaktır.
  • Sınavların nasıl gerçekleştirileceği ile ilgili detay ve kararlar ayrıca ilerleyen tarihlerde belirtilecektir.
  • Dersler İnternet üzerinden uzaktan öğretim yoluyla gerçekleştirileceğinden öğrencilerimiz akıllı telefonlar ve/veya bilgisayarlar aracılığıyla diledikleri yerden derslerine katılabilecektir. 
  • Burada gördüğünüz uzem sayfamızdaki çalışmalarımız devam etmekte olup ders materyallerini yüklemeye devam etmekteyiz. Bu sistem 7/24 ders materyallerine ulaşabileceğiniz bir yer olduğundan dolayı sürekli yenilenmekte ve yapılanması sürmektedir.Derslerin eksik kısımları zamanla düzelmeye devam edecektir.


Öğrencilerimizin ve öğretim elemanlarımızın ilerleyen günlerde Üniversitemiz/birimimiz tarafından yapılacak duyuruları takip etmesi önem arz etmektedir.